İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Açılır?

İnstagram Nedir?

Son zamanların oldukça popüler sosyal medya uygulaması olan İnstagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaştığı, canlı yayınlar yapıp mesajlaştığı hatta son çıkan özelliğe göre arama yanıtlama işlemlerini bile gerçekleştirildiği sosyal medya platformudur. İnstagram sosyal medya uygulaması hem İOS hem de Android sürümünde geçerlilik göstermektedir. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı telefonunuza, tabletinize hatta bilgisayarınıza kolayca indirebilme imkanına sahipsiniz.

İnstagram’a Nasıl Kaydolunmaktadır?

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan İnstagram sosyal medya uygulamasına kayıt olmak oldukça basit işlemlerden biridir. Öncelikle kaydolmak için adını, soyadınızı, cep telefon numaranızı, günce e- posta adresinizi ve İnstagram kullanıcı adınızı ve son olarak da İnstagram’a giriş yaptığınızda sürekli olarak kullanacağınız şifrenizi belirlemeniz gerekir. Özellikle bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kaydolma aşamasında şifrenizi güçlü tutmanızdır. Çünkü kolay şifre seçerseniz ne yazık ki İnstagram hesabınız çalınır.

İnstagram’ın Zararları Nelerdir?

Sosyal medya kullanımının yararları olduğu kadar zararları da bulunmaktadır. Özellikte yoğun İnstagram sosyal medya kullanımı kişilerde bağımlılığa sebep olmaktadır. Uzun süre ekrana bakmak göz ve omurga sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanı sıra sosyal ilişkileriniz de de zararlar meydana gelebilmektedir. Özellikle yoğun İnstagram sosyal medyası kullanımı depresyon, stres ve sinir hastalıklarına sebep olmaktadır.

İş ve okul hayatınızdaki performansların düşmesine zemin hazırlar. Mantıklı düşünme imkanını kısıtlar

İnstagram’ın Faydaları Nelerdir?

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerin en popüler uygulaması olan İnstagram’ın faydalarına baktığımızda öncelikle İnstagram sosyal medya uygulaması üzerinden arkadaşlık ilişkilerimizi güçlendirme imkanına sahip olmaktayız. Bunun yanı sıra güncel olaylardan İnstagram sayesinde anında  haberdar olabilmekteyiz. İnstagram sosyal medya uygulaması ile birlikte teknolojiyi daha yakından takip etme olanağına sahip olmaktayız. İnsanlara kendimizi doğru bir şekilde ifade edebilmekteyiz.

İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Açılır?

İnstagram sosyal medya uygulaması kullanıcılarına pek çok özellik sunuyor. Bunlardan biri de canlı yayın açma özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. İnstagram platformundan canlı yayın açmak için öncelikle ekranınızın sol üst kısmında bulunan kamera kutucuğuna basmanız gerekmektedir. Ekranın sağ alt kısmında boomerang, canlı,normal gibi  özellikler çıkacaktır. ‘’Canlı ‘’kutucuğuna basarak  canlı yayına geçiş yapabilirsiniz. Siz canlı yayın açtığınızda aktif olarak arkadaşlarınıza canlı yayın açtığınıza dair bildirim gelecektir.

İnstagram’da Kaydettiğiniz  İçerikleri Nereden Görebilirsiniz?

İnstagram ‘da kaydettiğiniz içerikleri görmenin oldukça kolay bir yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle kaydettiğiniz içerikleri görmek için profilinize giriş yapınız. Profilinizin yer aldığı sayfada sağ üst köşeye tıklayınız. Karşınıza ‘’Kaydedilenler’’ seçeneği çıkacaktır. Kaydedilenler kısmına basarak kaydetmiş olduğunuz tüm içeriklere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İnstagram sosyal medya platformu üzerinden kalıcı olarak hesabınızı silmek istiyorsanız öncelikle ayarlar help. İnstagram.com adresinde bulunan İnstagram’a ara verme seçeneğine basınız. Karşınıza üç kutucuk çıkacak buradan İnstagram hesabımı nasıl silerim kutucuğuna basarak ‘’Hesabımı Sil’e tıklayınız. Hesabınız en kısa süre içerisinde İnstagram platformundan silinecektir.

İnstagram Sosyal Medya Hesabı Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız öncelikle İnstagram sosyal medya uygulamasına giriş yapmanız gerekir. İnstagram dondurma işlemi oldukça basit bir aşamadır. İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmına dokunun. Burada karşınıza ‘’Profilimi Düzenle’’ seçeneğine tıklayın. Ekranda aşağı inin ve sağ alt kısımda yer alan ‘’Hesabımı Geçici Olarak Kapat’’ kutucuğuna dokunun. Hesabınız dondurulmuş olacaktır. Hesabınız dondurulduğunda otomatik olarak İnstagram hesabınıza kimse erişim sağlayamaz ya da İnstagram aramalarınızda hesabınızın adına ulaşılamaz. Hesabınızı tekrar aktifleştirmek istiyorsanız 48 saat beklemeniz gerekir. Bu süre sonunda İnstagram hesabı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir