Metaverse Ne Anlama Gelmektedir?

Metaverse, Matrix’in sanal bir evreni olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı Metaverse’ye sanal evren de de denilmektedir. Metaverse geleceğin internetidir. Pek çok teknoloji devi ve sosyal medya platformları Metaverse’ye dev yatırımlar yapmaktadır.

Metaverse Konserleri Her Geçen Gün Artmaya Devam Ediyor

Son zamanlarda oldukça merakla takip edilmekte olan Metaverse, evreninde bu sefer dünyaca ünlü Kanadalı pop şarkıcı Justin Bieber boy gösterdi. Özellikle son dönemlerde sosyal medya platformlarında infulencerlerin ilgi odağı olan Metaverse evreninde bu sefer Justin Bieber rüzgarı esti. 18 Kasım’da sahnede hayranları ile buluşan Justin Bieber Metaverse evrenine son derece önemli bir adım atmış oldu.

Metaverse’de Markaların Büyümesi

Geleceğin interneti olarak  bilinen Matrix’in sanal evreni Metaverse son zamanlarda oldukça fazla merak edilmektedir. Sizler için Metaverse evreninde gelişen markaları araştırdık.

  • Microsoft Mesh
  • Facebook Metaverse
  • Coca Cola NFT Koleksiyonu
  • Nvidia-BMW  İş Birliği
  • Gucci Roblox İş Birliği
  • Clinique

İnfluencerlar’a Dev Rakip Çıktı: Metaverse

 İnstagram, Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan saymış olduğumuz bu sosyal medya uygulamalarından ek gelir kazancı elde eden İnfluencerlar’a oldukça dev bir rakip çıktı. Metaverse işte tam da bu noktada İnfluencerların  inetnetin geleceği olarak adlandırılıp Matrix’in sanal evreni olarak bilinen Metaverse karşısında ne yapacakları oldukça merak konusu.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir