İNSTAGRAM REELS ÖZELLİĞİ NEDİR NASIL KULLANILIR?

 Dünyada  en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu İnstagram,  reels özelliği ile birlikte kullanıcıların oldukça fazla ilgi odağı olmaktadır. İnstagram reels ile birlikte kullanıcılar kolay bir şekilde 15 dakikalık videolar oluşturup platformda videolarını yayınlayabilme hakkına sahipler. Bunun yanı sıra çekmiş olduğunuz reels videonuza kolayca müzik ya da efekt eklemek mümkün bir durumdur.

İnstagram Reels Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram sosyal medya platformunun  kullanıcılar tarafından en çok kullanılan özelliği olan reels uygulamasını kullanmak oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Öncelikle şifrenizi ve kullanıcı adınızı yazarak İnstagram sosyal medya uygulamasına giriş yapmalısınız. Ardından İnstagram kamerasını açınız. İnstagram kamerasını açtığınızda reels videolar çekebilme imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda instagram reels videosu üzerinden İnstagram müzik kütüphanesine tıklayarak çekmiş olduğunuz videolarına kolayca müzik ekleyebilirsiniz. Burada farklı efektler ve sesler kullanarak videolarınız üzerinde değişimler yapabilirsiniz.

İnstagram Reels Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünyada milyonlarca kullanıcının etkileşim halinde olduğu İnstagram sosyal medya uygulaması reels özelliği ile kullanıcıların karşısına geçmiştir. İnstagram kullanıcıysanız ve reel  özelliğini kullanmak istemiyorsanız platform bunun için de bir seçenek sunmuştur. Öncelikle İnstagram sosyal medya hesabınıza giriş yapınız. Ardından  reels sekmesine basmanız gerekmektedir. Burada karşınıza  üst kısımda yer alan menüde profil ızgarasını kaldır   kutucuğuna tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman İnstagram reels özelliğini  tamamı  ile kapatmış olacaksınız.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir